piątek, 15 sierpnia 2014

Папа: Християнська надія є антидотом духа відчаю




Папа в кореї
У своїй проповіді під час Меси в Теджоні (Південна Корея) 15 серпня Святіший Отець закликав корейських католиків належно оцінювати шляхетну традицію, спадкоємцями якої вони є.
Проповідь Папи цього дня була присвячена урочистості Внебовзяття Пресвятої Богородиці, яку Церква відзначає цього дня.
Це свято вказує християнам на нашу долю як усиновлених Божих дітей і як членів Христового Тіла. «Як Марія, наша Матір, ми покликані вповні взяти участь у перемозі Господа над гріхом і смертю та панувати з Ним у Його вічному Царстві. Це є нашим покликанням», — підкреслив Папа Франциск.
Папа звернув увагу слухачів на «великий знак», про який читаємо у першому літургійному читанні  із книги Одкровення (Одк. 11,19; 12,1-6.10). Цей новозавітній уривок запрошує нас придивитися до Пречистої Діві Марії, інтронізованої у славі поруч Свого Божественного Сина. Запрошує нас до молитовного споглядання і усвідомлення того, що також і сьогодні Воскреслий Христос відкриває перед нами майбутнє.
А коментуючи наступне літургійне читання із першого Послання святого апостола Павла до корінтям, Святіший Отець зупинився над фразою, у якій Апостол Народів називає Ісуса Христа новим Адамом, послух Якого Небесному Отцеві знищив царство гріха і неволі та започаткував царство життя і свободи (див. 1 Кор. 15, 24-25). «Правдива свобода полягає у прийнятті з любові волі Отця. Від Пречистої Діви Марії, повної благодаті, вчимося, що християнська свобода – це щось більше, ніж звичайне визволення від гріха. Є свободою, яка відкриває до нового духовного способу розуміння земної дійсності, є свободою любити Бога і братів та сестер чистим серцем і жити у радісній надії приходу Христового Царства», — підкреслив Франциск.
«Сьогодні, вшановуючи Пресвяту Богородицю як Царицю Неба, звертаємось до Неї як до Матері Церкви у Кореї. Просимо Її допомогти нам бути вірними царській свободі, яку ми отримали під час Святого Хрещення, керувати нашими зусиллями, щоб перемінити світ згідно із Божим планом, а також зробити Церкву у цій країні здатною ще повніше бути закваскою Його Царства у корейському суспільстві. Щоб християни цього народу могли бути щедрою силою духовного відновлення у кожній сфері суспільства», — закликав Святіший Отець. — Щоб поборювали оманливу красу матеріалізму, який пригнічує справжні духовні та культурні цінності, та невгамовну конкуренцію, що породжує егоїзм та конфлікти. Щоб відкидали нелюдяні економічні моделі, що творять нові форми бідності та відкидають робітників на узбіччя суспільства, і культуру смерті, що знецінює образ Бога, Боже життя, та порушує гідність кожного чоловіка, жінки і дитини.
«Як корейські католики, спадкоємці шляхетної традиції, ви покликані належно оцінювати цю спадщину і передавати її майбутнім поколінням», — зауважив Понтифік, пригадуючи, що це завдання несе із собою необхідність навернення, щоб кожна особа навернулась до Божого Слова, та турботу про бідних та потребуючих. «Святкуючи цей празник, єднаємось з усією Церквою у світі та вдивляємося у Марію як Матір нашої Надії», – наголосив Папа Франциск, зазначаючи, що Пресвята Богородиця пригадує нам про те, що Господь ніколи не забуває Своїх обіцянок (див. Лк. 1, 54-55).
На закінчення проповідник ще раз наголосив, що Пресвята Богородиця вказує нам на нашу надію, запропоновану Євангелієм, яка є антидотом проти духа відчаю, що розвивається у нашому суспільстві немов рак. «Нехай юнаки та дівчата, які у ці дні є біля нас, у їхній радості і довірі, ніколи не будуть обкрадені з їхньої надії!» — мовив Святіший Отець, запрошуючи усіх просити у молитві Пресвяту Богородицю ласки бути радісними у свободі Божих дітей, вживати цю свободу у розумний спосіб, щоб служити нашим ближнім, та жити та трудитись для того, щоб бути для інших знаками надії, надії, яка знайде своє звершення у Небесному Царстві.
За матеріалами: Радіо Ватикану

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz