środa, 12 lipca 2017

Четвер ХІV звичайного тижня, рік І
Перше читання
Бут 44, 18-21. 23б-29; 45, 1-5

Читання з Книги Буття
Юда, а також його брати прийшли в дім Йосифа. Юда, приступивши до нього, сказав: «Прошу, владико, дозволь твоєму рабові промовити до мого владики на вухо й не прогнівись на твого раба, бож ти - як сам фараон. Владика питав був своїх рабів, чи є, мовляв, у вас батько, або брат? Ми відповіли владиці: „Є в нас старенький батько й молодий брат, який народився в нього під старість. Брат його вмер і він один зостався з дітей своєї матері, то й полюбив його батько”. Ти ж сказав до твоїх рабів: „Приведіть його до мене, щоб я поглянув на нього. Коли не прийде ваш найменший брат з вами, не бачити вам більше лиця мого”.
І як ми повернулися до твого раба, мого батька, то й розповіли слова владики. Тоді батько наш сказав: „Ідіть знову, купіть нам трохи харчів”. А ми відповіли: „Не можемо йти. Як буде з нами наш найменший брат, то підемо. Ми-бо не можемо з’явитися перед лицем цього мужа, коли не буде з нами нашого найменшого брата”. Тоді твій раб, мій батько, каже до нас: „Ви самі знаєте, що двох тільки вродила мені моя жінка. Один з них пішов від мене, і я сказав: Певно роздерто його на кавалки та й не бачив я його й досі. Як же ви візьмете від мене ще й цього і спіткає його якесь лихо, то мене, сивоголового, зведете від смутку до Шеолу”».
Тут Йосиф не міг себе стримати перед усіма, які стояли коло нього, і закричав: «Виведіть усіх від мене!» І не зосталося при Йосифові нікого, коли він признавався своїм братам. І заплакав він уголос так, що почули єгиптяни й почув дім фараона. Та й каже Йосиф до братів своїх: «Я, - Йосиф! Чи ще живий мій батько?» Та брати його не могли йому відповісти, бо стривожились перед ним. А Йосиф каже до своїх братів: «Приступіть лишень до мене». І вони приступили. Та й каже він знову: «Я, - Йосиф, ваш брат, якого ви продали в Єгипет. Але ви тепер не завдавайте собі жалю і не ятріть себе, що продали мене сюди: на те-бо, щоб зберегти вас при житті, Бог послав мене перед вами».
Сслово Боже
Псалом респонсорійний
Пс 105(104) 16-17. 18-19. 20-21 (П.: пор. 5а)

Згадайте чуда, що вчинив Господь наш
Навів на землю голод, *
зламав усю їхню підпору, їхній хліб.
Послав був перед ними чоловіка, *
у рабство був проданий Йосиф.

У диби закували йому ноги, *
повісили йому на шию залізні пута,
аж поки не здійснилось його слово, - *
випробував його глагол Господній.

Послав цар і випустив його на волю; *
володар народів дав йому свободу.
Настановив його господарем над своїм домом *
та управителем над усім своїм маєтком.

Спів перед Євангелієм
Мк 1, 15

Алілуя, алілуя, алілуя.
Царство Боже близько,
покайтеся і вірте в Євангеліє.

Алілуя, алілуя, алілуя.
Євангеліє
Мт 10, 7-15

+ Слова Євангелія від святого Матея
Ісус сказав до своїх учнів:
«Ідіть, проповідуйте, кажучи, що царство небесне - близько. Оздоровлюйте недужих, воскрешайте мертвих, очищуйте прокажених, бісів виганяйте. Даром прийняли, даром давайте. Не беріть ні золота, ні срібла, ні дрібних грошей у череси ваші. Ні торби на дорогу, ні одежин двох, ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого.
А як зайдете в якесь місто, чи село, то розпитайте, хто в ньому достойний, і там перебувайте, поки не вийдете. Входячи ж у дім, вітайте його, кажучи: Мир дому цьому! І як той дім достойний, нехай ваш мир зійде на нього; а як недостойний, нехай ваш мир до вас повернеться.
І як хтось вас не прийме та й не послухає ваших слів, то ви, виходячи з дому чи з того міста, обтрусіть порох із ніг ваших. Істинно кажу вам: Легше буде судного дня землі Содомській і Гоморській, ніж місту тому!”
Слово Господнє

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz