środa, 19 lipca 2017

Римо-католицький календар
Середа ХV звичайного тижня, рік І
Перше читання
Вих 3, 1-6. 9-12
Читання з Книги Вихід
Коли Мойсей пас вівці в Їтра, тестя свого, священика мідіянського, раз погнав вівці поза пустиню і прийшов до Божої гори, до Хориву. І з’явився йому ангел Господній у вогняному полумені посеред куща. Глянув він, аж ось вогнем палає кущ, а не згоряє.
І каже Мойсей сам до себе: «Підійду лишень ближче та подивлюсь на це велике диво, чому то не згоряє кущ?» Побачив Господь, що він наближався подивитись, та й кликнув до нього з-посеред куща: «Мойсею, Мойсею!» І відповів той: «Я тут!» І сказав: «Не наближайся сюди! Скинь взуття з твоїх ніг: місце-бо, що на ньому стоїш - земля свята». А далі: «Я - Бог батька твого, Бог Авраама, Бог Ісаака, Бог Якова». І закрив Мойсей лице своє, боявся-бо дивитися на Бога.
«І ось голосіння синів Ізраїля дійшло до Мене, Я бачив утиски, що ними пригнітають їх єгиптяни. Іди ж, оце пошлю тебе до фараона, щоб вивів ти народ Мій, синів Ізраїля, з Єгипту». І сказав Мойсей до Бога: «Хто ж я такий, щоб мені йти до фараона і вивести синів Ізраїля з Єгипту?» А Бог на те: «Я буду з тобою; ось це буде тобі за знак, що сам Я тебе послав: як виведеш людей з Єгипту, служитимете Богу на цій горі».
Слово Боже
Псалом респонсорійний
Пс 103(102), 1-2. 3-4. 6-7 (П.: пор. 8а)
Господь ласкавий, повен милосердя.
Благослови, душе моя, Господа *
і все нутро моє - Його святе ім’я.
Благослови, душе моя, Господа *
і не забувай усіх добродійств Його ніколи.
Він прощає усі твої провини, *
зціляє всі твої недуги.
Він визволяє життя твоє від ями, *
вінчає тебе ласкою та милосердям.
Господь творить правосуддя *
і суд усім прибитим.
Він показав Мойсеєві свої дороги, *
синам Ізраїля діла свої
Спів перед Євангелієм
Пор. Мт 11, 25
Алілуя, алілуя, алілуя
Прославляю Тебе, Отче, Господи неба і землі,
Що таємниці царства відкрив немовлятам.
Алілуя, алілуя, алілуя
Євангеліє
Мт 11, 25-27
+ Слова Євангелія від святого Матея
Тоді ж Ісус заговорив: «Я прославляю Тебе, Отче, Господи неба й землі, що Ти затаїв це від мудрих та розумних й що відкрив це немовлятам. Так, Отче: бо так Тобі було довподоби.
Все передане Мені моїм Отцем, і ніхто не знає Сина, крім Отця, і Отця ніхто не знає, крім Сина, та кому Син схоче відкрити».
Cлово Господнє

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz