wtorek, 4 listopada 2014

ДОМАШНЯ ЦЕРКВА - подружня галузка РУХУ “СВІТЛО-ЖИТТЯ”

ДОМАШНЯ ЦЕРКВА” 
подружня галузка РУХУ “СВІТЛО-ЖИТТЯ”
"Подружній союз, через який чоловік і жінка творять між собою спільноту життя, направлену зі своєї природи на добро подругів та народження і виховання потомства,  між охрещеними піднесений через Христа до гідності таїнства."
Отець Франциск Блацхніцкий, засновник „Домашньої Церкви”, сімейної гілки Руху Світло-Життя говорячи про таїнство подружжя звертав увагу на те, що видимим знаком є тут особові співвідношення між двома людьми які укладають подружній союз. Однак зв’язок між чоловіком і жінкою не позбавлений зла, яке торкається людину так ззовні, як і з середини. Цей безлад, виникаючий з гріха, викривив єдність чоловіка і жінки, яка була від початку даром Творця. У таїнстві подружжя, Бог своєю благодаттю, хоче повернути подружжю те, що для них запланував від початку.
„Домашня Церква” Руху Світло-Життя  допомагає сакраментальним подружжям черпати з благодаті і сили таїнства подружжя, навчає як житти цим таїнством протягом усього життя. З'єднує вона в собі харизмати Руху Світло-Життя та міжнародного руху католицьких подружжів Equipes Notre-Dame, від якого перейняла ідеал подружньої духовності, тобто прямування до Бога в подружній єдності.
Подружня духовність, пропонована в рамках „Домашньої Церкви”, реалізовується через прийняття  формаційницх елементів, званихзобов'язаннями - дарами. Це щоденна особиста молитва, пов'язана з читанням Святого Писання, регулярна зустріч з Словом Божим, щоденна подружня молитва, щоденна молитва сім'ї, як спільноти, зануреної в Богові, щомісячний подружній діалог, якого наслідком є прийняте правило (регула) життя (систематична робота над собою), участь в щомісячних зустрічах формаційницх кола (група 4-7 подружжя), участь принаймні раз в рік в формаційних реколекціях. Ці зобов’язання не є метою самі в собі, але засобом до мети. Їх реалізація відбувається в подружжі через щоденне спільне зусилля чоловіка і жінки, які приймають та реалізують окремі зобов'язання а також через взаємодопомогу подружжів в крузі.
Подружжя що належить до „Домашньої Церкви” покликані до служіння на користь власної сім'ї, служіння, яке полягає на будуванні спільноти віри, надії і любові. Спільноти, яка свідома того, що всі її члени є дітьми Єдиного Бога і звідси мають свою неповторність та гідність, незалежно від віку чи ступеня розвитку. Така свідомість відкриває людей не тільки на потреби близьких але також на потреби інших.
Слід зазначити, що чим раніше (йдеться про подружній стаж і вік дітей) подруги увійдуть на дорогу формації в „Домашній Церкві”, тим легше їм виконувати служіння на користь своєї сім'ї. Малі діти, виховувані в атмосфері свідомої християнської спільноти в натуральний спосіб, виростають у вірі, пізнаючи Бога через спільну сімейну молитву, потім читання Божого Слова, приклад батьків. В свою чергу подружжя мають більше шанс на будування здорових відносин любові, позбавлених глибоких поранень, одне одного, та взаємну підтримку у постійному дозріванні на людській і духовній площині.
Родинні кола, які об’єднують, як правило, 4 –7 подружніх пар, зустрічаються щомісяця в присутності священика. Під час таких зустрічей подружжя спільно моляться, діляться своїми досягненнями і поразками, поглиблюють свої релігійні знання, вчаться тому, чим є щоденне християнське життя в родині. Це дає їм прекрасну можливість зрозуміти, саме зрозуміти, а не запам’ятати на словах, що подружжя – це не просто спосіб спільного життя чоловіка і жінки, яке починається обрядом вінчання, а Таїнство, в якому особливим чином виявляється жертовна любов Христа до людини.
Особливо важливим для кожної сім’ї є спільне переживання реколекцій для подружніх пар та реколекцій разом з своїми дітьми, що дає змогу об’єднати та зміцнити цілу родину.
Символом «Домашньої Церкви» Руху Світло-Життя є два грецьких слова (світло) і (життя), вписані в знак хреста, що виростає з-поміж двох обручок, розміщених разом з хрестом в символічній фігурі дому.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz