niedziela, 9 sierpnia 2015

ОАЗА в с. Городище, 3 - 9 серпня 2015

З 3 по 9 серпня 2015 Р.Б в парафії «Матері Божої з Фатіми»  що в селі Городище Шепетівського Району Хмельницької області  відбулася літня Оаза для дітей «Канікули з Богом». 

Організатором заходу є отець Лаврентій, вікарій з параіфїї «Пресвятої Діви Марії Неустанної Допомоги» м.Бровари, сестра Бернадетта і група служителів з різних парафій.

Метою Оази є навчати дітей катехізму Католицької церкви, правд віри, поглиблення переживання Святої Літургії. Молитва. Щодня ми брали участь в службі Божій, молилися Коронку до Божого Милосердя, і роздумували над таємничками розарію.

О.Лаврентій з аніматорами на зосередженнях викладав наступні теми-
- таїнсво хрещення (Хрещення Ісуса в Йордані)
- таїнство подружжя (Весілля в Кані Галілейській)
- таїнство священства (Преображення Господнє на горі Тавор)
- Миропомазання (Проголошення Божого Царства)                                       
- таїнство євхаристії (Ісус встановив євхаристію на тайній вечері)  і встановлення священства.

Кожного дня для поглиблення матеріалу для дітей проводилися сценки, вистави, а також так звана «Подорож відкритих очей» що в наглядному, жартівливому  прикладі дає дітям засвоїти тему дня.

Дуже запапм’ятався другий день, коли була тема про таїнство хрещення, о.Лаврентій і аніматор пан Славік зробили видовищну виставу «Хрещення Ісуса в Йордані» цим «Йорданом» була місцева річка. О.Лаврентій переодягнувся в Йоана Хрестителя а Славік грав роль Ісуса.

Після того як аніматор Георгій Квеквескірі на березі річки зачитав з катехізму католицької церкви пояснення чим є таїнство хрещення, прибув наш «Йоан Хреститель» та «Ісус», і  «Йоан» охрестив «Ісуса». На фоні сільської  місцевості - вистава вдалася настільки видовищною, що здавалося що ми всі дійсно знаходимося на тому Йордані.  Коли «Йоан Хреститель» охрестив «Ісуса» він запропонував всім бажаючим «Покаятися й охреститися». Нащо всі діти охоче згодилися, заодно й скупалися.

Крім того не забракло й звичайного відпочинку для дітей, цебто дискотека та різноманітні конкурси та ігри. На «Веселому вечорі» сестра Бернадетта була Ді Джеєм дискотеки, а о.Лаврентій посеред дітей здавався найактивнішим танцюристом.

Третього дня ми зайшли до наших сосідів-братів православних в монастир (це колишній Костел Пресвятої Діви Марії та монастир кармелітів ), де мали змогу помолитися. 


Цей  день був цінним також тим, що в його проведенні брали участь практично всі діти. На «Веселому вечорі»  був проведений конкурс талантів, де кожний бажаючий міг проявити себе в художньому мистецтві, в ролі актора, танцюриста чи музиканта. Діти поставили сценку «чудо в Кані Галілейській» про таїнство подружжя. І був зібраний імпровізований музичний гурт, де діти так  як вміли змогли зіграти кілька пісень прослави. Цей захід послугував для того, щоб діти змогли не боятися відкривати для себе нові здібності, не боятися використовувати всі доступні засоби, для того щоб  тим самим служити Господу. І можливо в майбутньому не боятися проявляти подібні ініціативи в своїх парафіях вдома.


6-го серпня мали урочисте свято – Преображення Господнє. Після служби була чудова подорож в гори, де діточки ставили театральні сценки з молодіжними приколами про «преображення Господнє», «воскресіння Лазаря», «Давид і Голіаф», «зцілення сліпого». Ввечері, пан Аркадій – господар і сторож костелу веселив нас казочками та різними жартами.

Всі ми пережили величезне благословення і натхнення на ціх реколекціях і не хотіли вдержати його лише для себе, тому зорганізували евангелізаційний похід по селу, заходили до осель мешканців для того щоб проголошувати їм Боже Царство, поспівати їм пісень, помолитися за їхні інтенції подарувати святе письмо, розарії, образки, і запросити до костелу. Діти розчулили одного з мешканців с.Городище – пана Юрія, який після євангелізації прийшов на літургію. І ніхто в селі не знав, що у  них є художник – пан Юрій, який з задоволенням намалював та подарував дітям свої шедеври.

Також  ми провели прямий ефір  на радіо Марія, щоб дітки поділилися враженнями про Оазу, як вони проводять канікули з Богом.

Цікавою була проповідь пастора Раміна Квеквескірі з м.Бровари, який долучився до нас по скайпу, про те, як дитина може нести «добру звістку» про Царство Небесне.
На останній вечір молодь приготувала сюрприз: сценку «пародія на аніматорів».  А о.Лаврентій давав концерт українських пісень на акордеоні. Також був перегляд фотографій і відео за всю Оазу.

В неділю день виїзду ми мали Святу Літургію,  після якої була подяка всім, хто допомагав провести цей християнський лагер: о.Лаврентій, сестра-монахиня Бернадетта, аніматори: Альона Сергіївна, Ірина Станіславівна, Іванна Валеріївна; помічники аніматорів: Славік і Георгій; музиканти: пані Оксана та пан Олександр; кухар пані Неля, лікар ……, господар костелу пан Аркадій, парафіяни та 32-є найкращих любих діточок. Потім молодь заграли декілька пісень прослави, і дітки отримали подаруночки.

Це був незабутній відпочинок.  Молімося, щоб Господь зрощував ті зерна, що посіяв в наші серця в цей час щоб вони дали великі плоди для Слави Божої.>>> Фільми <<<


     ­­­­­­­­­­­­­


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz