Strony

środa, 19 lipca 2017

Римо-католицький календар

Четвер ХV звичайного тижня, рік І
Перше читання
Вих 3, 13-20
Читання з Книги Вихід
Мойсей сказав до Бога: «Як прийду ж оце я до синів Ізраїля і скажу до них: „Бог батьків ваших прислав мене до вас”, а вони запитають мене: „Як Йому на ім’я?” - то що мені їм відповісти?» І промовив Бог до Мойсея: «Я той, хто є». І додав: «Так промовиш до синів Ізраїля: „Я - є” післав мене до вас».
І сказав Бог знов до Мойсея: «Так промовиш до синів Ізраїля: „Господь Бог батьків ваших, Бог Авраама, Бог Ісаака і Бог Якова післав мене до вас. Таке моє ім’я навіки, і таке моє найменування з роду в рід”.
Іди ж но, збери старшин Ізраїля і промов до них: „Господь Бог батьків ваших явився мені; Бог Авраама, Ісаака і Якова, і сказав: Уважно зорив Я за вами та всім тим, що коять вам в Єгипті; і постановив Я вивести вас з єгипетського бідування в землю ханаанян, хеттитів, аморіїв, перізіїв, хівіїв й євусіїв, в землю, що тече молоком та медом”. І коли вони послухають голосу твого, ввійдеш ти й старшини Ізраїля до царя єгипетського та скажеш до нього таке: „Господь, Бог євреїв, зустрів нас, тож підемо за три дні ходи в пустиню принести там жертву Господеві, Богу нашому”.
Я ж добре знаю, що єгипетський цар не дозволить вам вийти, хіба що буде примушений силою. Тоді Я простягну мою руку й вдарю по Єгипті всіма моїми чудесами, що творитиму посеред нього, і тоді він вас відпустить».
Слово Боже
Псалом респонсорійний
Пс 105(104), 1 і 5. 8-9. 24-25. 26-27 (П.: 8а)
Бог пам'ятає, що заповідав нам
Хваліте Господа, взивайте Його ім’я, *
звіщайте між народами Його учинки.
Згадайте Його чуда, що Він зробив був; *
дива Його й вироки уст Його.
Він вічно пам’ятає про союз свій, *
слово, що заповідав на тисячу родів,
союз, що уклав з Авраамом, *
і свою клятву Ісаакові.
Розмножив Він народ свій вельми, *
Він їх зробив сильнішими від ворогів їхніх.
Перевернув їхнє серце, щоб зненавиділи люд Його, *
щоб коїли слугам Його лукавства.
Тоді послав Мойсея, слугу свого, *
Арона, що собі вибрав.
Вони появляли поміж ними Його дивні знаки *
і чудеса у землі Хама.
Спів перед Євангелієм
Мт 11, 28
Алілуя, алілуя, алілуя
Прийдіть до мене всі втомлені і обтяжені,
і я облегшу вас.
Алілуя, алілуя, алілуя
Євангеліє
Мт 11, 28-30
+ Слова Євангелія від святого Матея
Того часу Ісус промовив такими словами:
«Прийдіть до Мене всі втомлені й обтяжені, і Я облегшу вас. Візьміть ярмо моє на себе й навчіться від Мене, бо Я лагідний і сумирний серцем, тож знайдете полегшу душам вашим. Ярмо-бо моє любе й тягар мій легкий».
Слово Господнє
Римо-католицький календар
Середа ХV звичайного тижня, рік І
Перше читання
Вих 3, 1-6. 9-12
Читання з Книги Вихід
Коли Мойсей пас вівці в Їтра, тестя свого, священика мідіянського, раз погнав вівці поза пустиню і прийшов до Божої гори, до Хориву. І з’явився йому ангел Господній у вогняному полумені посеред куща. Глянув він, аж ось вогнем палає кущ, а не згоряє.
І каже Мойсей сам до себе: «Підійду лишень ближче та подивлюсь на це велике диво, чому то не згоряє кущ?» Побачив Господь, що він наближався подивитись, та й кликнув до нього з-посеред куща: «Мойсею, Мойсею!» І відповів той: «Я тут!» І сказав: «Не наближайся сюди! Скинь взуття з твоїх ніг: місце-бо, що на ньому стоїш - земля свята». А далі: «Я - Бог батька твого, Бог Авраама, Бог Ісаака, Бог Якова». І закрив Мойсей лице своє, боявся-бо дивитися на Бога.
«І ось голосіння синів Ізраїля дійшло до Мене, Я бачив утиски, що ними пригнітають їх єгиптяни. Іди ж, оце пошлю тебе до фараона, щоб вивів ти народ Мій, синів Ізраїля, з Єгипту». І сказав Мойсей до Бога: «Хто ж я такий, щоб мені йти до фараона і вивести синів Ізраїля з Єгипту?» А Бог на те: «Я буду з тобою; ось це буде тобі за знак, що сам Я тебе послав: як виведеш людей з Єгипту, служитимете Богу на цій горі».
Слово Боже
Псалом респонсорійний
Пс 103(102), 1-2. 3-4. 6-7 (П.: пор. 8а)
Господь ласкавий, повен милосердя.
Благослови, душе моя, Господа *
і все нутро моє - Його святе ім’я.
Благослови, душе моя, Господа *
і не забувай усіх добродійств Його ніколи.
Він прощає усі твої провини, *
зціляє всі твої недуги.
Він визволяє життя твоє від ями, *
вінчає тебе ласкою та милосердям.
Господь творить правосуддя *
і суд усім прибитим.
Він показав Мойсеєві свої дороги, *
синам Ізраїля діла свої
Спів перед Євангелієм
Пор. Мт 11, 25
Алілуя, алілуя, алілуя
Прославляю Тебе, Отче, Господи неба і землі,
Що таємниці царства відкрив немовлятам.
Алілуя, алілуя, алілуя
Євангеліє
Мт 11, 25-27
+ Слова Євангелія від святого Матея
Тоді ж Ісус заговорив: «Я прославляю Тебе, Отче, Господи неба й землі, що Ти затаїв це від мудрих та розумних й що відкрив це немовлятам. Так, Отче: бо так Тобі було довподоби.
Все передане Мені моїм Отцем, і ніхто не знає Сина, крім Отця, і Отця ніхто не знає, крім Сина, та кому Син схоче відкрити».
Cлово Господнє

piątek, 14 lipca 2017

Римо-католицький календар
Субота ХІV звичайного тижня, рік І

Перше читання
Бут 49, 29-33; 50, 15-26
Читання з Книги Буття
Яків наказав своїм синам, кажучи: «Ось я збираюсь приєднатися до свого роду. Поховайте мене з моїми батьками в печері, що на полі Ефрона, хеттита; у печері, що на полі Махпела, напроти Мамре, в Ханаан-краю, яку то з полем купив Авраам в Ефрона, хеттита, на власне кладовище. Там поховано Авраама й Сару, його жінку; там поховано Ісаака й Ревеку, його жінку, і там поховав я Лію. Це поле й печеру на ньому куплено в синів Хета». А коли Яків скінчив наказувати своїм синам, простягнув він свої ноги на ліжко й віддав духа та приєднався до свого роду. Побачивши Йосифові брати, що помер їх батько, сказали: «Ануж Йосиф зненавидить нас тепер та й направду відплатить нам за все те лихо, що ми йому заподіяли». І послали до Йосифа сказати: «Батько твій перед своєю смертю так заповідав, кажучи: „Ось так промовте до Йосифа: Прости братам твоїм, будь ласка, вину за гріх їх, вони-бо зло вчинили тобі”. Та ти прости тепер, будь ласка, провину рабам Бога твого батька». І заплакав Йосиф, як вони це говорили до нього. Тоді прийшли ще його брати і, впавши перед ним, сказали: «Ось ми - твої раби». А Йосиф каже до них: «Не бійтеся! Хіба ж я замість Бога? Ви зло задумали на мене, але Бог обернув це на добре, щоб зробити так, як воно й є сьогодні: спасти життя багатьом людям. Не бійтесь, отже, я годуватиму вас і дітей ваших». І втішив їх і говорив до них зичливо. І пробував Йосиф у Єгипті, він і дім його батька. А жив Йосиф сто десять років. Йосиф бачив дітей Ефраїма до третього покоління; також діти Махіра, сина Манассії, народилися в Йосифові прийми. Нарешті Йосиф сказав до своїх братів: «Я вмираю, але Бог напевно навідається до вас і виведе вас із цього краю в край, що про нього клявся Авраамові, Ісаакові та Яковові». І взяв Йосиф у синів Ізраїля таку клятву: «Як Бог навідається до вас, ви заберете звідси мої кості». І помер Йосиф мавши сто десять років, а вони забальсамували його й поклали у труну в Єгипті.
Слово Боже
Псалом респонсорійний
Пс 105(104), 1-2. 3-4. 6-7 (П.: пор. Пс 69(68), 33)
Серця ожиють в тих, хто прагне Бога
Хваліте Господа, взивайте Його ім’я, *
звіщайте між народами Його учинки.
Співайте Йому, псалми Йому співайте, *
розповідайте про всі Його діла чудесні.
Хвалітеся Його святим ім’ям, *
хай радується серце тих, що Господа шукають.
Шукайте Господа і Його силу, *
шукайте Його обличчя завжди.
Потомки Авраама, слуги Його, *
діти Якова, Його вибранці!
Він Господь, Бог наш; *
суди Його - на всю землю.
Спів перед Євангелієм
1 Пт 4, 14
Алілуя, алілуя, алілуя
Щасливі ви, як вас ганьблять за ім’я Христове,
бо Дух Божий на вас покоїться.
Алілуя, алілуя, алілуя
Євангеліє
Мт 10, 24-33
+ Слова Євангелія від святого Матея
Ісус сказав до своїх апостолів: «Не є учень понад учителя, ані слуга над пана свого. Досить для учня, коли стане, як його вчитель; а слуга - як його пан. Коли господаря назвали Велзевулом, то скільки більше - його домашніх. Тож ви їх не лякайтесь. Нема нічого схованого, що не виявиться; нічого тайного, що не стане знаним. Що вам кажу в темноті, кажіть те при світлі; і що ви чуєте на вухо, голосіть з покрівель. Не бійтеся тих, що вбивають тіло, душі ж убити не можуть; а бійтесь радше того, хто може погубити душу і тіло в пеклі. Хіба не за шага продається пара горобців? А проте ні один із них не впаде на землю без волі Отця вашого. А вам же все волосся на голові пораховано! Не бійтесь, отже: ви вартніші за багатьох горобців. Кожний, отже, хто визнає Мене перед людьми, того і Я визнаю перед моїм Отцем небесним. Хто ж Мене зречеться перед людьми, того й Я зречусь перед Отцем моїм небесним».
Слово Господнє

środa, 12 lipca 2017

Четвер ХІV звичайного тижня, рік І
Перше читання
Бут 44, 18-21. 23б-29; 45, 1-5

Читання з Книги Буття
Юда, а також його брати прийшли в дім Йосифа. Юда, приступивши до нього, сказав: «Прошу, владико, дозволь твоєму рабові промовити до мого владики на вухо й не прогнівись на твого раба, бож ти - як сам фараон. Владика питав був своїх рабів, чи є, мовляв, у вас батько, або брат? Ми відповіли владиці: „Є в нас старенький батько й молодий брат, який народився в нього під старість. Брат його вмер і він один зостався з дітей своєї матері, то й полюбив його батько”. Ти ж сказав до твоїх рабів: „Приведіть його до мене, щоб я поглянув на нього. Коли не прийде ваш найменший брат з вами, не бачити вам більше лиця мого”.
І як ми повернулися до твого раба, мого батька, то й розповіли слова владики. Тоді батько наш сказав: „Ідіть знову, купіть нам трохи харчів”. А ми відповіли: „Не можемо йти. Як буде з нами наш найменший брат, то підемо. Ми-бо не можемо з’явитися перед лицем цього мужа, коли не буде з нами нашого найменшого брата”. Тоді твій раб, мій батько, каже до нас: „Ви самі знаєте, що двох тільки вродила мені моя жінка. Один з них пішов від мене, і я сказав: Певно роздерто його на кавалки та й не бачив я його й досі. Як же ви візьмете від мене ще й цього і спіткає його якесь лихо, то мене, сивоголового, зведете від смутку до Шеолу”».
Тут Йосиф не міг себе стримати перед усіма, які стояли коло нього, і закричав: «Виведіть усіх від мене!» І не зосталося при Йосифові нікого, коли він признавався своїм братам. І заплакав він уголос так, що почули єгиптяни й почув дім фараона. Та й каже Йосиф до братів своїх: «Я, - Йосиф! Чи ще живий мій батько?» Та брати його не могли йому відповісти, бо стривожились перед ним. А Йосиф каже до своїх братів: «Приступіть лишень до мене». І вони приступили. Та й каже він знову: «Я, - Йосиф, ваш брат, якого ви продали в Єгипет. Але ви тепер не завдавайте собі жалю і не ятріть себе, що продали мене сюди: на те-бо, щоб зберегти вас при житті, Бог послав мене перед вами».
Сслово Боже
Псалом респонсорійний
Пс 105(104) 16-17. 18-19. 20-21 (П.: пор. 5а)

Згадайте чуда, що вчинив Господь наш
Навів на землю голод, *
зламав усю їхню підпору, їхній хліб.
Послав був перед ними чоловіка, *
у рабство був проданий Йосиф.

У диби закували йому ноги, *
повісили йому на шию залізні пута,
аж поки не здійснилось його слово, - *
випробував його глагол Господній.

Послав цар і випустив його на волю; *
володар народів дав йому свободу.
Настановив його господарем над своїм домом *
та управителем над усім своїм маєтком.

Спів перед Євангелієм
Мк 1, 15

Алілуя, алілуя, алілуя.
Царство Боже близько,
покайтеся і вірте в Євангеліє.

Алілуя, алілуя, алілуя.
Євангеліє
Мт 10, 7-15

+ Слова Євангелія від святого Матея
Ісус сказав до своїх учнів:
«Ідіть, проповідуйте, кажучи, що царство небесне - близько. Оздоровлюйте недужих, воскрешайте мертвих, очищуйте прокажених, бісів виганяйте. Даром прийняли, даром давайте. Не беріть ні золота, ні срібла, ні дрібних грошей у череси ваші. Ні торби на дорогу, ні одежин двох, ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого.
А як зайдете в якесь місто, чи село, то розпитайте, хто в ньому достойний, і там перебувайте, поки не вийдете. Входячи ж у дім, вітайте його, кажучи: Мир дому цьому! І як той дім достойний, нехай ваш мир зійде на нього; а як недостойний, нехай ваш мир до вас повернеться.
І як хтось вас не прийме та й не послухає ваших слів, то ви, виходячи з дому чи з того міста, обтрусіть порох із ніг ваших. Істинно кажу вам: Легше буде судного дня землі Содомській і Гоморській, ніж місту тому!”
Слово Господнє

piątek, 7 lipca 2017

СВЯЩЕННИЦЬКІ СВЯЧЕННЯ ПАУЛІНІВ - 8 липня 2017

Наші Браття Диякони 
- Михайло Піщик 
і Христофор Єрофєєв - 
запрошують на свої Свячення Священицькі

Результат пошуку зображень за запитом "swiecenia kaplanskie symbolika"

8 липня 2017
в Прокатедральному костьолі 
Святого Олександра 
в Києві
о 10:00

запрошуємо до спільної молитви


Результат пошуку зображень за запитом "костьол святого олександра київ"

Святу Літургію зі Священичими Свяченнями можна дивитись через ютуб і фейсбук

https://www.youtube.com/channel/UC-u4sCUtoABZ5VtCroroTdA

https://www.facebook.com/EWTN.Ukraine/

http://www.ewtn.org.ua/

А ТАКОЖ СЛУХАЙТЕ В ЦЬОМУ ЧАСІ РАДІО МАРІЯ

http://radiomaria.org.ua/

czwartek, 6 lipca 2017




Rozważanie Ewangelii na dziś

7 lipca 2017

Dzień liturgiczny: XIII Piątek okresu zwykłego
Tekst Ewangelii (Mt 9,9-13): Odchodząc stamtąd, Jezus ujrzał człowieka imieniem Mateusz, siedzącego w komorze celnej, i rzekł do niego: «Pójdź za Mną!» On wstał i poszedł za Nim. Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i siedzieli wraz z Jezusem i Jego uczniami. Widząc to, faryzeusze mówili do Jego uczniów: «Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami?» On usłyszawszy to, rzekł: «Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary. Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników».
Komentarz: + Rev. D. Pere CAMPANYÀ i Ribó (Barcelona, Hiszpania)

«Pójdź za Mną»
Dzisiaj, Ewangelia opowiada nam o powołaniu celnika Mateusza. Jezus przygotowuje niewielką grupę uczniów, którzy mają kontynuować jego dzieło zbawienia. Wybiera tych, których chce: będą to rybacy lub inni o skromnym zajęciu. Wzywa nawet do podążania za sobą poborcę podatków, którego profesją gardzili Żydzi - uważający się za perfekcyjnie przestrzegających prawa - ponieważ widzieli ją jako prowadzenie grzesznego życia, jako że podatki były pobierane w imieniu rzymskiego gubernatora, któremu nie chcieli się podporządkować.

Wystarcza zaproszenie Jezusa: «Pójdź za Mną» (Mt 9,9). Po jednym zdaniu wypowiedzianym przez Mistrza, Mateusz porzuca swój zawód i bardzo zadowolony zaprasza Go do swojego domu, by tam świętować dziękczynną ucztę. To naturalne, że Mateusz miał grupę dobrych przyjaciół, z tej samej "branży zawodowej", którzy towarzyszyli mu podczas tej biesiady. Według faryzeuszy, wszyscy ci ludzie byli publicznie uznanymi grzesznikami.

Faryzeusze nie są w stanie milczeć i komentują do niektórych z uczniów Jezusa: «Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami?» (Mt 9,10). Odpowiedź Jezusa jest natychmiastowa: «Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają» (Mt 9,12). Porównanie jest idealne: «Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników» (Mt 9,13).

Słowa tej Ewangelii są aktualne. Jezus wciąż zaprasza nas do podążania za nim, każdy w swoim stanie i wykonywanym zawodzie. A podążanie za Jezusem często oznacza pozostawienie nieuporządkowanych namiętności, złego zachowania wobec rodziny, tracenia czasu, aby poświęcić czas na modlitwę, ucztę eucharystyczną, duszpasterstwo misyjne. I w końcu, oznacza, że «chrześcijanin nie jest panem samego siebie, ale jest oddany na służbę Bogu» (św. Ignacy z Antiochii).

Z pewnością Jezus prosi mnie o zmianę w życiu i dlatego, pytam samego siebie: do jakiej grupy przynależę, osób perfekcyjnych czy tych, które szczerze przyznają się do bycia pełnymi wad? Prawda, że mogę się poprawić?




Послання Богородиці, Цариці миру,
2 липня 2017 року,
через візіонерку Мір’яну Драгічевич-Солдо.
 

«Дорогі діти! Дякую вам, що відповідаєте на мої заклики і що збираєтеся тут,
біля мене, своєї Небесної Матері. Знаю, що ви думаєте про мене з любов'ю та надією.
І я відчуваю любов до всіх вас, як її відчуває і мій улюблений Син,
Котрий у Своїй милосердній любові завжди посилає мене знову до вас. Він, Який
був людиною, Який був і є Богом, Єдиний і Триєдиний, і Він, Який страждав заради
вас тілом і душею, Він, Який став Хлібом, щоб живити ваші душі і так спасати їх.
Діти мої, вчу вас, як бути достойними Його любові, щоби спрямувати свої думки 
до Нього, щоб жити Моїм Сином. Апостоли моєї любові, огортаю вас своїм покровом,
бо як Мати хочу захистити вас. Прошу вас: моліться за весь світ. Моє Серце страждає,
гріхи множаться, є їх занадто багато, але з допомогою вас, котрі є смиренні, скромні й сповнені
любові, скриті і святі, моє Серце переможе. Любіть мого Сина понад усе і через Нього - увесь світ.
Ніколи не забувайте, що кожен ваш брат носить у собі щось дорогоцінне - душу. Тому, діти мої,
любіть усіх тих, хто не знає мого Сина, щоб через молитву і любов, яка виходить із молитви,
стали кращими, щоб добро могло перемогти в них, щоб душі спаслися і мали життя вічне. 
Апостоли мої, діти мої, мій Син сказав вам: любіть один одного. Нехай це буде записано у ваших
серцях, і з молитвою старайтеся жити цю любов. Дякую вам». 




В молитві з Вами,
Світло Марії - Офіційний інформаційний центр Меджугор'я в Україні.


Спільна молитва

за здійснення планів Богородиці за мир у всьому світі



www.medjugorje.com.ua
www.svetlomarino.com
www.mir.com.hr





ZMARŁ O. LUDWIK KASZOWSKI OSPPE

Результат пошуку зображень за запитом "O. LUDWIK KASZOWSKI OSPPE"

W nocy z poniedziałku, 5 czerwca na wtorek, 6 czerwca w wieku 77 lat, w 20. roku życia zakonnego i 16. roku kapłaństwa zmarł śp. o. doc. dr hab. Ludwik Kaszowski, emerytowany pracownik Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego, dyrektor Instytutu w latach 1994-1996, wybitny geomorfolog. Od sierpnia pełnił posługę duszpasterską w Klasztorze Paulinów w Wieruszowie.
Ojciec Ludwik urodził się 14 sierpnia 1939 r. w Jaworznie. Profesję wieczystą przyjął 25 marca 2000 r., a 9 czerwca 2001 r. przyjął święcenia kapłańskie na Jasnej Górze. Paulin obok codziennych obowiązków zakonnych poświęcał się pracy naukowej.
Rozprawę doktorską pt. 'Geomorfologiczna działalność Potoku Białego w Tatrach' obronił w lutym 1972 r. i uzyskał stopień doktora nauk geograficznych na Wydziale BiNoZ UJ. 1 października 1972 r. został mianowany adiunktem. Specjalizował się w problematyce fluwialnej i dotyczącej dynamiki rzeźby obszarów górskich. W 1985 r. napisał rozprawę habilitacyjną pt. 'Rzeźba i modelowanie gór wysokich strefy suchej na przykładzie Hindukuszu Munjan'. Habilitował się na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UJ 5 marca 1985 r.
Życiowe motto o. Ludwika brzmiało: Wielbi dusza moja Pana... gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny.
Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w czwartek, 8 czerwca o godz. 13.00 w kościele OO. Paulinów w Wieruszowie. Uroczystości pogrzebowe poprowadzi biskup pomocniczy diec. kaliskiej Łukasz Buzun.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!
o. Stanisław Tomoń
BPJG / mn
2017-06-07, środa, godz. 10.10

CURRICULUM VITAE
Ojca Ludwika Kaszowskiego
(14.08.1939 – 06.06.2017)
Ludwik Kaszowski urodził się 14 sierpnia 1939 r. w Jaworznie w wielodzietnej rodzinie. Ojciec – Stanisław był zegarmistrzem, a matka Maria z domu Makowska zajmowała się wychowaniem dzieci. Fakt, że pochodził z tak licznej rodziny niewątpliwie wpłynął na Jego późniejszą formację duchową, o którą też bardzo dbała matka. Jeden z jego dziesięciorga rodzeństwa brat Michał, również poszedł za głosem Pana i został kapłanem. Ludwik okres wojny spędził z rodziną w Jaworznie, a po jej zakończeniu rodzina Kaszowskich przeniosła się do Katowic.
Ludwik w 1946 r. rozpoczął naukę w szkole podstawowej, którą następnie kontynuował w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Katowicach. Po uzyskaniu świadectwa dojrzałości w 1957 r. rozpoczął studia na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytety Jagiellońskiego w Krakowie. Po uzyskaniu dyplomu magistra geografii w 1962 r. został zatrudniony w Instytucie Geografii jako nauczyciel akademicki. W następnych latach pracował na tym uniwersytecie jako asystent, starszy asystent, adiunkt i docent. W 1972 r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk geograficznych, a w 1985 r. doktora habilitowanego nauk geograficznych z zakresu geografii fizycznej. W latach 1991-1994 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Instytutu Geografii i kierownika Zakładu Geomorfologii, zaś w latach 1994-1996 obowiązki dyrektora Instytutu Geografii. Docent Ludwik Kaszowski był znanym i cenionym w świecie naukowym – w Polsce i za granicą – badaczem w zakresie geomorfologii, autorem około 50 publikacji naukowych. Był doświadczonym i lubianym przez studentów nauczycielem akademickim, promotorem wielu prac magisterskich. Był on jednym z wiodących w Polsce i jednym z ważniejszych w świecie autorytetów naukowych w zakresie geomorfologii obszarów górskich i wyżynnych oraz geografii religii. Za osiągnięcia naukowe docent Ludwik Kaszowski otrzymał nagrodę Ministra Nauki, Szkolnictwa Wyższego i techniki oraz zespołową nagrodę Sekretarza naukowego Państwowej Akademii Nauk, a także był nagradzany przez Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego. Był członkiem zwyczajnym, a następnie honorowym Komisji Nauk Geograficznych Oddziału Państwowej Akademii Nauk w Krakowie. Był także inicjatorem pomocy materialnej na rzecz Polaków mieszkających na terenach byłego ZSRR.
Równolegle z podejmowanymi obowiązkami akademickimi w życiu Ludwika Kaszowskiego dojrzewało powołanie zakonne i kapłańskie, czego wyraz dał w liście pisanym do O. Jana Nalaskowskiego, ówczesnego generała Zakonu w takich oto słowach: Samo opisanie i uzasadnienie mojego zamiaru nie jest łatwe, bo przecież do końca go nie rozumiem. Wiem jedynie, jestem o tym przekonany, że Pan mnie woła. Nie wiem co chce ze mną uczynić odwołując mnie od dotychczasowego życia, jakoś już poukładanego i unormowanego. Skoro Pan woła, a w wołaniu tym jest już dziś naleganie, to czyż mogę zwlekać z pozytywną odpowiedzią. (…) Pragnę w pełni realizować Jego wolę, również wówczas, gdy będzie ona przeciwną mojej woli i moim pragnieniom.
Ostateczną decyzję wstąpienia do zakonu Paulinów podejmuje w dniu 27 lutego 1996 r., pisząc do O. Jana Nalaskowskiego oficjalną prośbę o przyjęcie do zakonu, w której już wtedy napisał słowa, które dziś, w dniu jego pogrzebu nabierają szczególnego znaczenia: Matka Boża, patrząca z rozmaitych wizerunków, które wiszą w moim pokoju – wydaje mi się – uśmiecha się i w pełni akceptuję moją decyzję. Czuje ogromną do niej wdzięczność, bo wiem że ona mnie prowadzi. Tak wiele razy w życiu była mi ostatecznym oparciem. Myślę więc, że także w moim ostatecznym czasie Maryja będzie i drogą i światłem i pewnością na drodze do Boga. Kanoniczny nowicjat rozpoczyna 1 maja 1996 r. w Klasztorze w Leśniowie. Po roku formacji nowicjackiej złożył pierwsze śluby zakonne 3 maja 1997 r. Po nowicjacie podejmuje za zgodą władz zakonnych posługę jako Dyrektor Podyplomowego Studium Pielgrzymki i Turystyki Religijnej w Wyższej Szkole Języków Obcych i Ekonomii w Częstochowie, gdzie dojeżdża z klasztoru na krakowskiej Skałce dokąd został skierowany po nowicjacie. 25 marca 2000 r., składa na Jasnej Górze śluby wieczyste, po których 27 marca 2000 r. zostaje przeniesiony do klasztoru na Bachledówce celem przygotowania się do ukończenia studiów teologicznych. W dniu 28 maja 2001 r. powraca na Skałkę w Krakowie aby dołączyć do pozostałych braci diakonów w bezpośrednim przygotowaniu do święceń kapłańskich, które otrzymuje w Bazylice Jasnogórskiej w dniu 9 czerwca 2001 r., z rąk arcybiskupa Stanisława Nowaka.

W dniu 1 października 2001 r. po zakończonym 5 letnim urlopie przeznaczonym na czas formacji duchowo – intelektualnej do kapłaństwa o. Ludwik Kaszowski powraca, już jako kapłan, do pracy na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z dniem 21 czerwca 2003 r., zostaje mianowany Prefektem studiów w WSD Zakonu Paulinów w Krakowie na Skałce, funkcję tą pełni do 26 czerwca 2008 r., od tego dnia zostaje mianowany drugim podprzeorem konwentu w Krakowie na Skałce. Z dniem 1 października 2004 r. przechodzi na emeryturę jako pracownik naukowy Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W dniu 1 września 2009 r., zostaje przeniesiony do klasztoru w Mochowie. Skąd w dniu 28 sierpnia 2011 r. zostaje przeniesiony do klasztoru w Wieruszowie, który staje się jego ostatnim ziemskim domem zakonnym przed spotkaniem w Domu Ojca. Początkowo w Wieruszowie bardzo mocno angażował się w życie duszpasterskie miejscowej parafii. Jednak od dłuższego czasu stan zdrowia O. Ludwika ulegał stopniowemu pogorszeniu. Wynikiem tego był udar, którego O. Ludwik doznał 1 czerwca br., w kaplicy zakonnej, po którym w stanie bardzo ciężkim trafił do szpitala w Sieradzu.
O. Ludwik Kaszowski zmarł 6-go czerwca w nocy w szpitalu w Sieradzu w wieku 77. lat, w 20. roku życia zakonnego i w 16. roku kapłaństwa.

Niech Pani Jasnogórska, Boża Rodzicielka, którą od swej młodości umiłował i której przez całe życie pozwolił się prowadzić, zaprowadzi go przed Oblicze Boga Ojca po nagrodę życia wiecznego.

Похорон О. Альберта Зенона Туровського OFM

Zdjęcie użytkownika Laurencjusz Jan Żezicki.



Похорон О. Альберта Зенона Туровського OFM
Хто їде на похорон, то прошу між собою содзвонюватись і допомогти поїхати тим, хто не має транспорту.
Можу послужити за логіста 
+38-096-8096441; 
+38-073-0528586
звертайтесь

Похоронні урочистості відбудуться в Шаргороді, у парафії св. Флоріана, завтра, 4 липня 2017 р. об 11.00 годині. Тіло нашого співбрата спочине на шаргородському кладовищі.
Усіх увразливлюємо, щоб не пропускати такої нагоди - подякувати Богу за доброго священика

ХІV звичайна неділя, рік А - 9 липня 2017 - ЛІТУРГІЙНІ ЧИТАННЯ І ОБРЯД МЕСИ НА СЬОГОДНІ

Результат пошуку зображень за запитом "біблія"


Римо-католицький календар

ХІV звичайна неділя, рік А
9 липня 2017

ЛІТУРГІЙНІ ЧИТАННЯ 
І ОБРЯД МЕСИ НА СЬОГОДНІ

Колір шат: зелений. Меса власна, Слава, Вірую, 1-8 префація рядових неділь, в ЕМ 1-3 спогад таємниці дня

ВХІДНИЙ АНТИФОН Пс 48, 10-11

Ми міркували, Боже, про милість Твою * посеред храму Твого. * Як ім'я Твоє, Боже, * так і хвала Твоя аж до кінців землі * Справедливости повна правиця Твоя.

Співається гімн «Слава в вишніх»

ВСТУПНА МОЛИТВА

Боже, приниженням Твого Сина Ти підняв світ з глибини його падіння; † даруй віруючим в Тебе святу радість, * щоб, урятовані від рабства гріха, вони пізнали вічне радість. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † Який з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки віків.

Перше читання
Зах 9, 9-10

Читання з Книги пророка Захарії
Так говорить Господь:
«Радуйся вельми, о дочко Сіону! Викрикуй, о дочко Єрусалиму! Ось цар твій іде до тебе, справедливий і переможний, смиренний і верхи на ослі їде, на осляті, на молоденькій ослиці. Я знищу колісницю з Ефраїму й коня з Єрусалиму; воєнний лук буде зламаний. Він оголосить мир народам, і влада Його буде від моря аж до моря, і від Ріки до кінців землі».
Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 145(144), 1-2. 8-9. 10-11. 13вг-14 (П.: 1а)

Прославлю Тебе, Боже мій і Царю

Я вознесу Тебе, мій Боже, Царю, *
і благословитиму ім’я Твоє по віки вічні.
Щодня буду Тебе благословляти, *
і хвалити ім’я Твоє по віки вічні.

Прославлю Тебе, Боже мій і Царю

Господь ласкавий і милосердний, *
повільний до гніву й милістю великий.
Добрий Господь до всіх, *
і Його милосердя перед усіма Його ділами.

Прославлю Тебе, Боже мій і Царю

Хай, Господи, усі діла Твої Тебе славлять *
і святі Твої нехай Тебе благословлять.
Про славу царства Твого хай оповідають *
і говорять про Твою могутність.

Прославлю Тебе, Боже мій і Царю

Вірний Господь у всіх своїх глаголах, *
святий у всіх своїх творіннях.
Господь підтримує всіх тих, що падають, *
і всіх зігнутих підводить.

Прославлю Тебе, Боже мій і Царю

Друге читання
Рм 8, 9. 11-13

Читання з Послання святого Павла Апостола до римлян
Брати:
Ви не тілесні, але духовні, якщо Дух Божий живе у вас. Коли ж хтось Духа Христового не має, той Йому не належить. І коли Дух Того, хто воскресив Ісуса з мертвих, мешкає у вас, то Той, хто воскресив Христа з мертвих, оживить і ваші смертні тіла Духом своїм, що живе у вас.
Тим то, брати, ми боржники не тілу, щоб за тілом жити; бо коли живете за тілом, то помрете. Якже ви духом умертвляєте тілесні вчинки , будете жити.
Слово Боже

Спів перед Євангелієм
Пор. Мт 11, 25

Алілуя, алілуя, алілуя

Прославляю Тебе, Отче, Господи неба і землі,
Що таємниці царства відкрив немовлятам.

Алілуя, алілуя, алілуя

Євангеліє
Мт 11, 25-30

+ Слова Євангелія від святого Матея
В той час Ісус заговорив:
«Я прославляю Тебе, Отче, Господи неба й землі, що Ти затаїв це від мудрих та розумних і що відкрив це немовлятам. Так, Отче: бо так Тобі було довподоби. Все передане Мені моїм Отцем, і ніхто не знає Сина, крім Отця, і Отця ніхто не знає, крім Сина, та кому Син схоче відкрити.
Прийдіть до Мене всі втомлені й обтяжені, і Я облегшу вас. Візьміть ярмо моє на себе й навчіться від Мене, бо Я лагідний і сумирний серцем, тож знайдете полегшу душам вашим. Ярмо-бо моє любе й тягар мій легкий».
Слово Господнє

Співається «Вірую»

МОЛИТВА ВІРНИХ

Брати і сестри, смиренність є основою духовного життя, тому просимо Господа нашого, лагідного і смиренного серцем, щоб Він навчив нас цим чеснотам.

Христе, почуй нас.

1. Господи, просвіти серця всіх християн, так визнають вони свою гріховність і прагнуть до досконалої любові.

2. Звільни серця тих, хто править громадськими справами, від гордині, владолюбства і егоїзму.

3. залучаючи до Серця Свого всіх страждають від тягот земного життя, так знайдуть вони розраду і силу.

4. Допоможи нам перемагати всі спокуси і навчи нас старанному набуток Духа Святого.

5. Помилуй всіх покійних, і так зазнають вони разом зі святими Твою небесну славу.

Господи Ісусе, дякували Отця Свого за те, що Він таємницю Царства відкрив немовлятам, почуй смиренним молитвам, до Тебе принесене і сотвори серця наші подібними Серцю Твоєму, бо Ти живеш і царюєш на віки віків.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, та очистити нас це приношення, присвячене імені Твоєму, * і так веде нас воно з кожним днем ​​до життя небесного. Через Христа, Господа нашого.

6 префація Звичайних НЕДІЛЬ

С. Господь з вами. 
Н. І з духом твоїм. 
С. Угору серця. 
Н. Підносимо їх до Господа. 
С. Подяку складаємо Господу Богу нашому. 
Н. Достойне це і праведне.

Воістину гідно і праведно, має і рятівною нам завжди і всюди дякувати Тобі, Господи, Отче Святий, всемогутній, вічний Боже. В Тобі ми живемо, і рухаємося, і існуємо; в цьому земному житті день у день ми відчуваємо Твою турботу про нас. Але Ти дав нам і запорука вічності: ми маємо зачаток Святого Духа, Яким Ти воскресив Ісуса з мертвих, і живемо в надії, що і в нас постійно перебуватиме Великодня Таємниця. Тому і ми з усіма ангелами Тебе славимо, в радісному прославленні волаючи: 
Свят ...

В ЕМ 1-3 спогад таємниці дня

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ Пс 34, 9

Скуштуйте і побачите, який добрий Господь * Блаженна людина, що надію на Нього!

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ


Наситившись рясними дарами, молимо Тебе, Господи, † щоб ми завжди знаходили плоди порятунку * і невпинно Тебе славили. Через Христа, Господа нашого.

***

ЛИТУРГИЧЕСКАЯ ТЕТРАДКА

9 ИЮЛЯ

14 рядовое воскресенье

Цвет облачений: зелёный. Месса собственная, Слава, Верую, 1-8 префация рядовых воскресений, в ЕМ 1-3 воспоминание тайны дня

ВХОДНОЙ АНТИФОН Пс 48, 10-11

Мы размышляли, Боже, о благости Твоей * посреди храма Твоего. * Как имя Твоё, Боже, * так и хвала Твоя до концов земли; * десница Твоя полна правды.

Произносится гимн «Слава в вышних»

ВСТУПИТЕЛЬНАЯ МОЛИТВА

Боже, уничижением Твоего Сына Ты поднял мир из глубины его падения;  даруй верующим в Тебя святую радость, * чтобы, избавленные от рабства греха, они познали вечное ликование. Через Господа нашего Иисуса Христа, Твоего Сына,  Который с Тобою живёт и царствует в единстве Святого Духа, * Бог, во веки веков.

ПЕРВОЕ ЧТЕНИЕ Зах 9, 9-10

Чтение книги пророка Захарии.
Так говорит Господь: Ликуй от радости, дщерь Сиона, торжествуй, дщерь Иерусалима: се Царь твой грядет к тебе, праведный и спасающий, кроткий, сидящий на ослице и на молодом осле, сыне подъяремной. Тогда истреблю колесницы у Ефрема и коней в Иерусалиме, и сокрушён будет боевой лук; и Он возвестит мир народам, и владычество Его будет от моря до моря и от реки до концов земли.
Слово Божие.

ОТВЕТНЫЙ ПСАЛОМ Пс 145

Припев: Имя Твоё, Боже, славить будем вечно.

Буду превозносить Тебя, Боже мой, Царь, *
и благословлять имя Твоё во веки и веки.
Всякий день буду благословлять Тебя *
и восхвалять имя Твоё во веки и веки.


Припев: Имя Твоё, Боже, славить будем вечно.

Щедр и милостив Господь, *
долготерпелив и многомилостив.
Благ Господь во всём, *
и щедроты Его на всех делах Его.


Припев: Имя Твоё, Боже, славить будем вечно.

Да славят Тебя, Господи, все дела Твои, *
и да благословляют Тебя святые Твои.
Да проповедуют славу царства Твоего, *
и да повествуют о могуществе Твоём.


Припев: Имя Твоё, Боже, славить будем вечно.

Верен Господь во всех словах Своих *
и свят во всех делах Своих.
Господь поддерживает всех падающих, *
и восставляет всех низверженных.


Припев: Имя Твоё, Боже, славить будем вечно.

ВТОРОЕ ЧТЕНИЕ Рим 8, 9. 11-13

Чтение Послания святого Апостола Павла к Римлянам.
Братья: Вы не по плоти живёте, а по духу, если только Дух Божий живёт в вас. Если же кто Духа Христова не имеет, тот и не Его. Если же Дух Того, Кто воскресил из мёртвых Иисуса, живёт в вас, то Воскресивший Христа из мёртвых оживит и ваши смертные тела Духом Своим, живущим в вас. Итак, братия, мы не должники по плоти, чтобы жить по плоти; ибо если живёте по плоти, то умрёте, а если духом умерщвляете дела плотские, то живы будете.
Слово Божие.

ЕВАНГЕЛИЕ Мф 11, 25-30

Аллилуйя.

Благословен Ты, Отче, Господи неба и земли, * что тайну Царства открыл младенцам.

Аллилуйя.

+ Чтение святого Евангелия от Матфея.
В то время, продолжая речь, Иисус сказал: Славлю Тебя, Отче, Господи неба и земли, что Ты утаил сие от мудрых и разумных и открыл то младенцам. Да, Отче! ибо таково было Твоё благоволение. Всё предано Мне Отцом Моим, и никто не знает Сына, кроме Отца; и Отца не знает никто, кроме Сына, и кому Сын хочет открыть. Придите ко Мне, все труждающиеся и обременённые, и Я успокою вас. Возьмите иго Моё на себя, и научитесь от Меня: ибо Я кроток и смирен сердцем; и найдёте покой душам вашим. Ибо иго Моё благо, и бремя Моё легко.
Слово Господне.

Произносится «Верую»

МОЛИТВА ВЕРНЫХ

Братья и сёстры, смирение является основой духовной жизни, посему просим Господа нашего, кроткого и смиренного сердцем, дабы Он научил нас этим добродетелям.
Христе, услышь нас.
1. Господи, просвети сердца всех христиан, да признают они свою греховность и стремятся к совершенной любви.
2. Освободи сердца тех, кто правит общественными делами, от гордыни, властолюбия и эгоизма.
3. Привлеки к Сердцу Своему всех страдающих от тягот земной жизни, да обретут они утешение и силу.
4. Помоги нам превозмогать все искушения и научи нас усердному стяжанию Духа Святого.
5. Помилуй всех усопших, и да вкусят они вместе со святыми Твою небесную славу.
Господи Иисусе, возблагодаривший Отца Своего за то, что Он тайну Царствия открыл младенцам, внемли смиренным молитвам, к Тебе возносимым, и сотвори сердца наши подобными Сердцу Твоему, ибо Ты живёшь и царствуешь во веки веков.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, да очистит нас это приношение, посвящённое имени Твоему, * и да ведёт нас оно день ото дня к жизни небесной. Через Христа, Господа нашего.

6 ПРЕФАЦИЯ РЯДОВЫХ ВОСКРЕСЕНИЙ

С. Господь с вами. 
Н. И со духом твоим. 
С. Вознесём сердца. 
Н. Возносим ко Господу. 
С. Возблагодарим Господа Бога нашего. 
Н. Достойно это и праведно.

Воистину достойно и праведно, должно и спасительно нам всегда и везде благодарить Тебя, Господи, Отче Святой, всемогущий, вечный Боже. В Тебе мы живём, и движемся, и существуем; в этой земной жизни изо дня в день мы ощущаем Твою заботу о нас. Но Ты дал нам и залог вечности: мы имеем начаток Святого Духа, Которым Ты воскресил Иисуса из мёртвых, и живём в надежде, что и в нас постоянно пребудет Пасхальная Тайна. Поэтому и мы со всеми ангелами Тебя славим, в радостном восхвалении взывая: 
Свят…

В ЕМ 1-3 воспоминание тайны дня

ПРИЧАСТНЫЙ АНТИФОН Пс 34, 9

Вкусите и увидите, как благ Господь! * Блажен человек, который уповает на Него!

МОЛИТВА ПОСЛЕ ПРИЧАЩЕНИЯ

Насытившись обильными Дарами, молим Тебя, Господи,  чтобы мы всегда обретали плоды спасения * и непрестанно Тебя славили. Через Христа, Господа нашего.